Pentru mine pensulele sunt esențiale și fără ele nu m-aș putea machia corect. V-am spus de atâtea ori că am dezvoltat o mică pasiune pentru ele și că am multe, dar tot mi-aș mai dori .
Când am descoperit siteul cosme-de.com am căutat repede să văd dacă au pensule și am găsit acest frumos Travel Clutch Makeup Brush Set de la Lilyth Accesories . Pe lângă pensule , am mai găsit pe site și produse Chanel , Clinique , Calvin Klein , Estee Lauder etc la prețuri rezonabile , reduse.
Chiar aveam nevoie de niște pensule în varianta mini pentru zilele în care plec de acasă și nu-mi pot lua toate produsele după mine. Acest set este format dintr-un clutch negru , o pensulă pentru pudră , o pensulă pentru fard de obraz , o pensulă pentru fard de ochi , o pensulă pentru concelear si una pentru buze.Clutchul este genial , calitativ , mai mare dragul sa îl țin în mână sau să-l privesc. Are spațiu pentru pensulici într-o parte , iar în cealaltă un compartiment cu fermoar unde pot pune câteva produse de machiaj.
Pensulele sunt micuțe , din fibre sintetice , fine , ușor de folosit , cu mâner rezistent și scurt.
Pensula pentru pudră este cea mai mare și mai stufoasă . Pot aplica cu ea și fondul de ten și pudra . Are perii fini , blenduiește bine fondul de ten și este practică. Dacă nu aș fi atât de pasionată de ele , pensulica aceasta mi-ar ajunge.
Pensula pentru fard de obraz este bună și pentru conturul feței , si pentru a-mi da culoare in obraji. Este mică, are perii ca cea pentru pudră și mă simt ca o mică prințesă când o folosesc. Defapt tot setul mi se pare mai deosebit .
Pensula pentru fard aș înlocui-o cu una pentru blending , nu mi se pare chiar cea mai utilă . Plus , i-au căzut câteva fire înainte de a o spăla. Totuși , se poate utiliza și are perii la fel de fini ca si celalate pensule. Cea pentru concealer se poate utiliza și pentru fard , deci are un plus. Iar cea pentru buze o mai folosesc și penru colțul intern al ochiului când mă machiez.
Îmi place setul pentru că este calitativ , costă $39 - reducere de la $65 pe cosme-de , însă mi se pare scump comparativ cu alte seturi de pensule. Noroc cu reducerea destul de generoasă.
Vouă cum vi se pare acest travel set? Nu-i așa că clutchul este frumușel foc?
* Dacă ți-a plăcut review-ul dă un like pe facebook și lasă un comentariu :-)
Comentarii
Trimiteți un comentariu